Katalog wysyłkowy

Wpisz tytuł lub kod książki

Przesądy i zabobony

ks. Andrzej Zwoliński
Kod produktu (SKU): 9788365600608

Oceń jako pierwszy

  • Wydawca: Ikona
  • ISBN: 9788365600608
  • Format: 120 x 160
  • Stron: 200
  • Rodzaj okładki: Miękka
Nasza cena:
12,90 zł
  • Dostawa już od 9,90zł! Więcej
  • Czas realizacji maks.:
    6 dni roboczych (plus 1-2 dni na dostawę)
Opis

Kompendium o przesądach i zabobonach, które zatruwają życie wielu współczesnych ludzi, również tych, którzy uważają się za wierzących. Autor, ks. Andrzej Zwoliński, przytacza dane statystyczne dotyczące wiary Polaków w gusła i zabobony.

Wynika z nich, że przesądy są zaskakująco mocno zakorzenione w naszej mentalności, często stojąc w sprzeczności z deklarowaną wiarą w Boga i zdrowym rozsądkiem. Autor rzeczowo analizuje poszczególne rodzaje przesądów i zabobonów, dostarczając nam kompetentnej wiedzy o ich przyczynach, przejawach i konsekwencjach.

Znajdziemy tutaj takie tematy, jak m.in.:

Dzieje zagubienia

Neopogaństwo

Rodzaje przesądów

Historia zabobonów

Tę niezwykle potrzebną w naszych czasach książkę, można scharakteryzować jednym zdaniem kandydata na ołtarze Gilberta Keitha Chestertona, które pokazuje główną przyczynę przesądów i zabobonów: „Zło, że ludzie przestali wierzyć w Boga, nie polega na tym, że w nic nie wierzą, ale że są gotowi uwierzyć we wszystko" Andrzej Zwoliński - kapłan diecezji krakowskiej, profesor nauk teologicznych, socjolog, teolog i sektolog. Jest profesorem zwyczajnym Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie. Napisał ponad 200 książek z zakresu teologii i socjologii, historii idei, katolickiej nauki społecznej, etyki życia gospodarczego, manipulacji społecznych i religioznawstwa.

Informacje dodatkowe
Rodzaj okładki Miękka
Autor ks. Andrzej Zwoliński
ISBN 9788365600608
Czas realizacji 3
Liczba stron 200
Format okładki 120 x 160
Tagi produktów

Użyj spacji aby rozdzielić tagi, apostrofów (') aby wpisać frazy.