Katalog wysyłkowy

Wpisz tytuł lub kod książki

Panie, błogosław ten dom. Modlitewnik dla rodziny

Kod produktu (SKU): 609263

Oceń jako pierwszy

  • Wydawca: Jedność
  • Rok wydania: 2013
  • ISBN: 9788376609263
  • Format: 24,2x17,4 cm
  • Stron: 512
  • Rodzaj okładki: Miękka
Nasza cena:
19,90 zł
  • Dostawa już od 9,90zł! Więcej
  • Czas realizacji maks.:
    1 dzień roboczy (plus 1-2 dni na dostawę)
Opis

W roku kanonizacji Jana Pawła II.

Modlitewnik „Panie, błogosław ten dom” stanowi rodzaj pomocy dla każdego komu zależy na rozwoju życia wewnętrznego. Zamieściliśmy w nim wiele modlitw do wykorzystania przy różnych okazjach – w radościach i zmartwieniach, w zdrowiu i chorobie – indywidualnych i rodzinnych – od narodzin po śmierć.

W pierwszej części modlitewnika znajduje się katechizmowe kompendium wiary, a także zestawienie podstawowych modlitw – od Ojcze nasz po Skład Apostolski (modlitwy posiadają często łacińskie wersje językowe). W kolejnych rozdziałach umieszczone zostały litanie; zestaw błogosławieństw na różne okoliczności (m.in. narzeczonych, przed i po urodzeniu dziecka, przed podróżą); modlitwy przed i po Mszy św., a także przebieg liturgii mszalnej oraz ceremonii: ślubnej, Chrztu (także w sytuacji zagrożenia życia) i bierzmowania; modlitwy na różne okazje (przed i po posiłku, poranne, południowe i wieczorne, za chorych, w niebezpieczeństwie śmierci, za zmarłych); szczegółowy rachunek sumienia oraz rytuał spowiedzi; modlitwy o powołania, za rodziny, do Pana Jezusa (m.in. Droga krzyżowa), do NMP (m.in. rozważania wszystkich tajemnic Różańca), do św. Józefa i do wielu Świętych; także ceremonie rodzinne, takie jak: nawiedzenie domu przez MB Częstochowską w Jej wizerunku, przebieg Wigilii Bożego Narodzenia czy wizyty duszpasterskiej (tzw. „kolędy”). Modlitewnik kończy wybór 50 najpiękniejszych polskich kolęd z zapisem nutowym.

Odbiorcy:
– rodziny (treści modlitewnika są odpowiednie dla osób w każdym wieku)
– wszyscy pragnący pogłębić swoją wiarę
– kapłani oraz osoby odpowiedzialne za formowanie innych.

Dlaczego warto sięgnąć po tę książkę?
Nasze osobiste spotkanie z Panem Bogiem nie powinno polegać jedynie na błaganiu Go o pomoc w sytuacjach po ludzku beznadziejnych. Jan Paweł II wskazywał, że chrześcijańskie rodziny powinny się stawać „szkołami” modlitwy. Papieska troska przyświecała także naszemu redakcyjnemu staraniu o kształt modlitewnika „Panie, błogosław ten dom”. Wyrażamy nadzieję, że choć po części udało nam się sprostać zadaniu wyznaczonemu przez Ojca Świętego, i w tak rozumianej „szkole” modlitwy, publikacja nasza, w roku kanonizacji błogosławionego Jana Pawła II, stanowiła będzie dla każdego rodzaj użytecznego przewodnika.

Informacje dodatkowe
Rodzaj okładki Miękka
Oprawa oprawa: twarda
ISBN 9788376609263
Liczba stron 512
Format okładki 24,2x17,4 cm
Rok wydania 2013
Tagi produktów

Użyj spacji aby rozdzielić tagi, apostrofów (') aby wpisać frazy.