Katalog wysyłkowy

Wpisz tytuł lub kod książki

Książki

Chyba każdy ma na swojej półce taką książkę, do której chce się wracać i którą gorąco poleca się znajomym. Jedni miłują się w kryminałach, innych przyciągają romanse, a jeszcze innych powieści przygodowe. Są też tacy, którzy swoje regały mają wypełnione przez książki chrześcijańskie. Właśnie dla nich działamy i czuwamy nad tym, aby w naszej ofercie znalazły się najlepsze książki religijne.

Czym wyróżnia się dobra książka religijna?

Przede wszystkim książki religijne niosą ze sobą dobre przesłanie. Wśród nich szczególnie cenne dla czytelników są te, które odpowiadają na ich aktualne problemy duchowe oraz na trudności z pogranicza wiary i psychologii. To właśnie w nich ludzie odnajdują rozwiązanie swoich życiowych zagwostek, doszukują się wsparcia i czują, że nie są pozostawieni sami sobie z tym, co ich dotyka. Nie brakuje tu dobrych rad i życiowych przykładów. Co ważne, dziś nie tylko osoby duchowne piszą książki katolickie. Decyduje się na to coraz więcej osób świeckich, które w swoim życiu doświadczyły wyjątkowej obecności Boga lub wiedzą, że tylko relacja z Nim może prowadzić do dobrego życia. Właśnie tą wiedzą autorzy chcą dzielić się z czytelnikami, wskazując im drogę, która w wielu wypadkach może być pierwszym krokiem do szczęśliwego życia.

Książki chrześcijańskie - lekarstwo na zło?

Niektórzy sięgają po książki o tematyce religijnej, dlatego że taka lektura daje im spokój ducha i pozwala trwać w przekonaniu, że żyje się “po coś”. To bardzo ważna wiadomość dla osób wierzących i zdecydowanie dobra nowina dla tych, których wiara dopiero raczkuje. W Polsce cały czas religia katolicka jest przeważającym wyznaniem. Mianem “katolików” określa się ponad 90 proc. naszego społeczeństwa, a co dziesiąty Polak ocenia swoją wiarę jako głęboką. Skoro więc wiara stanowi jeden z najważniejszych aspektów w działaniach polskiego społeczeństwa, nic dziwnego, że ludzie dążą do tego, by odkrywać ją coraz głębiej. Właśnie dlatego niejednokrotnie w ich rękach znajduje się książka religijna. Taka lektura pomaga nie tylko poznać istotę chrześcijaństwa, ale ukazuje także historie osób, które z Panem Bogiem żyły na co dzień.

Książki religijne, które warto przeczytać

Tak samo, jak w przypadku świeckich powieści, dramatów czy poezji, tak i tu można wyróżnić najlepsze książki katolickie. Bestsellery znane chyba każdemu to m.in. “Decyduj i walcz”, “Uzdrowienie finansów” czy “Dzikie serce”. Wśród nabożeństw i modlitw w ostatnim czasie króluje “Traktat o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny” oraz modlitwa “Jezu, Ty się tym zajmij”. Wśród literatury religijnej z pewnością znajdą coś dla siebie także miłośnicy historii Kościoła oraz ci, którzy z wielką dokładnością chcieliby poznać nauczanie papieży i Ojców Kościoła. Właśnie dla nich w naszych zbiorach znajdują się pięknie wydane adhortacje, encykliki i listy. Zdecydowanym bestsellerem wśród osób wierzących jest oczywiście Pismo Święte, które jest nie tylko opowieścią o dawnych czasach, ale ma też ważne przesłanie dla ludzi współczesnych. Wśród różnych wydań Pisma Świętego “liderem” jest zdecydowanie klasyczna Biblia Tysiąclecia, a także jej specjalna, ilustrowana edycja dla młodych.

Odkryj bogactwo literatury chrześcijańskiej

Jeszcze długo moglibyśmy wymieniać wartościowe książki religijne. Nic jednak nie daje takiej satysfakcji, jak odkrywanie jej samemu, krok po kroku, aż w końcu trafi się na prawdziwą literacką perłę. A tych - jak już pewnie zdążyłeś zauważyć - wcale nie jest mało. Dlatego teraz zapraszamy Cię byś sam poszukał w naszej księgarni internetowej takiej książki, która być może na Twoim regale zajmie najważniejsze miejsce. Gloria24.pl gwarantuje dobre i tanie książki religijne, miłą obsługę i szybką wysyłkę.

Produkty 151 do 175 z 1114 ogółem

na stronę
Strona:
 1. 5
 2. 6
 3. 7
 4. 8
 5. 9

Ustaw kierunek rosnący
 1. Zioła Naturalne lekarstwa z pól i ogrodów
  69,95 zł

  Zioła Naturalne lekarstwa z pól i ogrodów

  Cennym uzupełnieniem są szczegółowe opisy wykonania leczniczych preparatów i sposób ich zastosowania, a także przepisy kulinarne, w tym receptury na lecznicze nalewki. Dowiedz się więcej »
 2. Wodecki. Tak mi wyszło
  39,99 zł

  Wodecki. Tak mi wyszło

  Wacław Krupiński , Kamil Bałuk

  Ile w tym znanym i docenianym artyście było Zbyszka, a ile Zbigniewa? Kiedy i dlaczego Zbig zmienił się w Zbigniewa? Czy była to jego świadoma decyzja, czy też po prostu... tak mu wyszło? Odpowiedzi kryją się w publikacji pod tytułem „Wodecki. Tak mi wyszło”! Dowiedz się więcej »
 3. Ronaldo kontra Messi pojedynek tytanów(książka+DVD)
  19,99 zł

  Ronaldo kontra Messi pojedynek tytanów(książka+DVD)

  Lionel Messi, Cristiano Ronaldo, Sir Alex Ferguson, David Beckham, Gerard Piqué, Shakira

  Wypowiedzi tych osób rzucają nowe światło na dokonania tych dwóch największych dziś piłkarskich magów. Dowiedz się więcej »
 4. Czas Benedykta. Osiem dramatycznych lat pontyfikatu z bliska
  34,90 zł

  Czas Benedykta. Osiem dramatycznych lat pontyfikatu z bliska

  Paul Badde

  Najbardziej osobista i przenikliwa książka o Benedykcie XVI. Dowiedz się więcej »
 5. Poradnik katolika 2019 - Św. Jan Paweł II
  6,90 zł

  Poradnik katolika 2019 - Św. Jan Paweł II

  Każdy z oferowanych Poradników ma tę samą zawartość, różnią się one jedynie okładkami, których w tym roku oferujemy siedem. Pozostałe wzory można znaleźć poniżej, w sekcji „Produkty pokrewne”. Dowiedz się więcej »
 6. Hashimoto. Jak w 90 dni pozbyć się objawów i odzyskać zdrowie
  39,90 zł

  Hashimoto. Jak w 90 dni pozbyć się objawów i odzyskać zdrowie

  Izabella Wentz

  Justyna Salamonowicz-Gustaw dietetyk, coach zdrowia, założycielka firmy Kod Równowagi, prezes Polskiego Stowarzyszenia Chorych na Hashimoto Dowiedz się więcej »
 7. Dywizjon 303
  14,90 zł

  Dywizjon 303

  Arkady Fiedler

  Do bestsellerów należały wydane przed drugą wojną światową reportażowe książki opisujące wyprawy do Amazonii („Ryby śpiewają w Ukajali”) i do Ameryki Północnej („Kanada pachnąca żywicą”). Dowiedz się więcej »
 8. Solidarność 1980-1989. Polska droga do wolności
  39,90 zł

  Solidarność 1980-1989. Polska droga do wolności

  Ryszard Terlecki

  Miecz i tarcza komunizmu. Historia aparatu bezpieczeństwa w Polsce 1944-1930. Kraków 2007 i 2013; Polska w niewoli. Historia sowieckiej kolonii, Kraków 2015. Dowiedz się więcej »
 9. Geniusz Niepodległości
  149,00 zł

  Geniusz Niepodległości

  Piotr Pielach

  Album został bogato zilustrowany archiwalnymi zdjęciami związanymi z tematyką legionową. Dowiedz się więcej »
 10. Dywizjon 303 w komiksie
  24,90 zł

  Dywizjon 303 w komiksie

  Paweł Kołodziejski

  Komiks Dywizjon 303 jest przeznaczony: dla najmłodszych, by poznali, dla nieco starszych, by sobie przypomnieli, dla wszystkich, by na nowo odkryli piękne karty naszej historii. Dowiedz się więcej »
 11. 5 języków miłości WYD.II
  29,90 zł

  5 języków miłości WYD.II

  Gary Chapman

  Mąż i żona rzadko posługują się tym samym językiem miłości. Zazwyczaj używamy swojego własnego języka i frustrujemy się, gdy nasz współmałżonek nie rozumie tego, co chcemy mu zakomunikować... Dowiedz się więcej »
 12. Księża bez cenzury. Rozmowy pod koloratką
  29,90 zł

  Księża bez cenzury. Rozmowy pod koloratką

  Odważna książka o tym, o czym wielu kapłanów nie mówi, a świeccy boją się zapytać! Dowiedz się więcej »
 13. Uzależnienia
  12,90 zł

  Uzależnienia

  ks. Andrzej Zwoliński

  Najbardziej dramatycznym skutkiem uzależnienia pozostaje zawsze wybór przez człowieka „dobrowolnego zniewolenia”, łatwe i bezsensowne zamienienie siły swej wolności w niemoc działania twórczego, budującego siebie i najbliższe środowisko Dowiedz się więcej »
 14. Czy można dzisiaj dobrze wychować dzieci? (książka)
  29,00 zł

  Produkt niedostępny

  Czy można dzisiaj dobrze wychować dzieci? (książka)

  Jacek Pulikowski

  CHCESZ WIEDZIEĆ, JAK WYCHOWAĆ DZIECKO NA DOBREGO CZŁOWIEKA? Nikt za rodziców nie wychowa dzieci, ale mając sprawdzone i konkretne metody, łatwiej poradzić sobie z wyzwaniami wychowawczymi. A ta książka daje prosty plan na kształtowanie dziecka według wartości. Dowiedz się więcej »
 15. Reinkarnacja
  9,90 zł

  Reinkarnacja

  ks. Andrzej Zwoliński

  Jest obecna w religiach indyjskich, ale również występowała w teoriach eschatologicznych orfików, pitagorejczyków, platończyków, a w czasach nowożytnych w nurcie teozoficznym i ruchu New Age oraz we współczesnych sektach. Dowiedz się więcej »
 16. Talizmany
  9,90 zł

  Talizmany

  ks. Andrzej Zwoliński

  Andrzej Zwoliński - kapłan diecezji krakowskiej, profesor nauk teologicznych, socjolog, teolog i sektolog Dowiedz się więcej »
 17. Życie pozagrobowe
  19,90 zł

  Życie pozagrobowe

  ks. Aleksander Żychliński

  Autor niniejszej pracy Sługa Boży ks. Aleksander Żychliński (1889—1945) był nie tylko wybitnym polskim teologiem, wykładowcą i wychowawcą przyszłych księży, ale i prekursorem, jeśli chodzi o pracę wśród osób świeckich. Dowiedz się więcej »
 18. Życie po śmierci
  29,90 zł

  Życie po śmierci

  Dr Jeffrey Long,Paul Perry

  Zdałam sobie sprawę, że moje „Ja jestem” tym, kim rzeczywiście jestem, zawsze byłam i zawsze będę. Cóż za szczęście! Mogłam zdecydować, czy spocząć w tej prawdzie i zostać „po drugiej stronie” czy w dalszym ciągu „grać” w bycie wymyśloną osobą Dowiedz się więcej »
 19. Żywa monstrancja
  14,90 zł

  Żywa monstrancja

  Sławomir Zatwardnicki

  Sławomir Zatwardnicki - doktor teologii, publicysta, autor wielu artykułów oraz kilkunastu książek. Odpowiedzialny za filię Szkoły Życia Chrześcijańskiego i Ewangelizacji Świętej Maryi z Nazaretu Matki Kościoła. Wraz z żoną i pięciorgiem dzieci mieszka w Wałbrzychu. Dowiedz się więcej »
 20. Rozważania tajemnic różańcowych. Medytacje na pierwsze soboty miesiąca
  14,90 zł

  Rozważania tajemnic różańcowych. Medytacje na pierwsze soboty miesiąca

  O. Leonard Głowacki, Misjonarz Oblatów Maryi Niepokalanej OMI, przyjął święcenia kapłańskie w 1956 roku w Poznaniu, jest duszpasterzem pielgrzymów przybywających do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Podlasia w Kodniu, cenionym rekolekcjonistą, autorem scenariuszy filmowych o Matce Bożej Kodeńskiej, wielu artykułów i książek, między innymi: Kodeńskiego modlitewnika rodzinnego, 8-tomowych medytacji do codziennej Ewangelii na cały rok liturgiczny, formacyjnej książki dla wiernych pragnących żyć Orędziem Fatimskim. Dowiedz się więcej »
 21. Modlimy się. Modlitewnik i śpiewnik dla dorosłych
  14,90 zł

  Modlimy się. Modlitewnik i śpiewnik dla dorosłych

  Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, modlitwy do świętych oraz liczne pieśni na wszystkie okresy roku liturgicznego. Dowiedz się więcej »
 22. Od jarmułki do krzyża. Historia nawrócenia rabina na katolicyzm
  34,00 zł

  Produkt niedostępny

  Od jarmułki do krzyża. Historia nawrócenia rabina na katolicyzm

  Jean-Marie Élie Setbon

  Miłość ta nosi konkretne Imię. Jest Nią sam Jezus – zgorszenie dla Żydów i szaleństwo dla pogan Dowiedz się więcej »
 23. Biblia dla dzieci(biała), Pozwólcie dzieciom przychodzić do mnie
  35,90 zł

  Biblia dla dzieci(biała), Pozwólcie dzieciom przychodzić do mnie

  praca zbiorowa

  Książka została przygotowana we współpracy z Wydawnictwem Pallottinum. Wykorzystano teksty z Biblii Tysiąclecia Dowiedz się więcej »
 24. Aureola Od Stanisława do Karola - Komplet 3 x DVD
  85,00 zł

  Aureola Od Stanisława do Karola - Komplet 3 x DVD

  Aureola to pełne ciepła codziennych rozmów spotkania rozśpiewanego rodzeństwa Karolinki i Piotrusia (kukiełek) z zakonnikiem Nikodemem (aktorem) i maleńką, białą jak anioł papugą Mądralką (pacynka). Dowiedz się więcej »
 25. Wołanie z Gerazy

  29,90 zł

  26,90 zł

  Wołanie z Gerazy

  o. Piotr Łoza

  Czy obrazy z Biblii mogą być kluczem do zrozumienia dzisiejszej rzeczywistości, a także nas samych ? Autor medytując, co tak naprawdę wydarzyło się w Gerazie, skupia się nie tylko na osobie opętanego i okolicznościach uwolnienia go przez Jezusa, ale także na atmosferze panującej w krainie, w której przyszło mu żyć... Dowiedz się więcej »

Produkty 151 do 175 z 1114 ogółem

na stronę
Strona:
 1. 5
 2. 6
 3. 7
 4. 8
 5. 9

Ustaw kierunek rosnący