Katalog wysyłkowy

Wpisz tytuł lub kod książki

Dla dzieci i młodzieży

W zbiorach niejednej księgarni katolickiej sporą część stanowią książki religijne dla dzieci i młodzieży. To bardzo ważny i potrzebny dział, który młodym pokoleniom pomaga wzrastać w wierze, dając odpowiednie wzorce i świadectwa takiego życia, które nie jest puste, a w zamian zaowocuje czymś dobrym. I choć żyjemy w dobie internetu i przeniesienia życia do świata cyfrowego, to właśnie książka religijna dla młodzieży może być czymś wyjątkowym, co choć na chwilę pozwoli im się “wylogować” i żyć naprawdę.

Co dają książki katolickie dla młodzieży?

Książka - nie tylko religijna - jest pewnym symbolem i niewątpliwie znakiem czasu. Dziś niejednokrotnie jest zastępowana poprzez elektroniczne czytniki, które jednak wymagającym czytelnikom mogą zabrać radość z czytania. Często to przecież zapach książki pobudza wyobraźnie i dla wielu osób jest zapowiedzią niezwykłej, rozpoczynającej się właśnie przygody. Dziś książka jest więc pewnego rodzaju produktem ekskluzywnym, który wyróżnia czytelnika spośród tych, którzy swoje nosy trzymają głównie w swoich smartfonach. Jest to dobre zwłaszcza dla młodych, którzy dziś często są zawieszeni pomiędzy światem realnym, a tym wirtualnym. I właśnie dlatego książki religijne dla młodzieży pomagają im odnaleźć się na tym rozdrożu. Nie zawsze podsuwają im gotowe rozwiązania duchowych problemów, ale raczej dają sugestie, których wdrożenie w życie wymaga zaangażowania młodego człowieka. Religijne książki dla młodzieży otwierają przed nimi nowy świat - być może nieznanych dotąd wartości. Pozwalają też odkryć rzeczywistość duchowości i piękno relacji z Bogiem.

Jakie religijne książki dla dzieci są interesujące?

Tak samo, jak na młodzież książki mogą oddziaływać na dzieci. Jednak czy książka religijna dla dzieci może je rzeczywiście umocnić w wierze? Oczywiście, że tak, ale należy pamiętać, aby dostosować treść i tematykę książki do etapu rozwoju malucha. Chodzi tu nie tylko o zastosowane w książce słownictwo, ale również o sfery, jakiej ona dotyka. Trudno się dziwić, że książka mówiąca np. o Trójcy Świętej, napisana patetycznym językiem i w dodatku ciągłym tekstem, który nie jest przerwany żadną ilustracją, może przynieść dziecku trudności w skupieniu się czy też w zrozumieniu tak trudnego zagadnienia, jakim jest Jeden Bóg w Trzech Osobach. Książki katolickie dla dzieci powinny więc przyciągać nie tylko tematyką, ale również interesującą szatą graficzną.

Dobry wybór gwarancją duchowych korzyści

Jeśli ktoś chce przekonać nastolatka lub dziecko do sięgnięcia po jakąkolwiek książkę, może od razu spróbować z książką religijną. Nie dość, że będzie to dla niego ciekawa lektura, to w dodatku może mu przynieść wiele duchowych korzyści. Książki religijne dla dzieci i młodzieży to również wyraz troski osoby obdarowującej, która chce, aby wiara kwitła w młodych członku rodziny już od najmłodszych lat. Trzeba mieć jednak na uwadze to, że nawet najszczersze chęci pomocy w duchowym rozwoju malucha mogą pójść na marne, jeśli nie wybierzemy książki odpowiednio dostosowanej do jego rozwoju, a jednocześnie dostatecznie atrakcyjnej.

Produkty 1 do 25 z 123 ogółem

na stronę
Strona:
 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. 5

Ustaw kierunek rosnący
 1. Historia Świetej Klary
  24,00 zł

  Historia Świetej Klary

  Maria Pawlisz

  Historia świętej Klary to fascynująca poetycka opowieść o niezwykłej młodej kobiecie, która została świętą. Dowiedz się więcej »
 2. Kolorowa Wielkanoc z naklejkami
  9,99 zł

  Kolorowa Wielkanoc z naklejkami

  Ewelina Protasewicz

  Fantastyczna książka dla przedszkolaków, które uwielbiają wiosnę i Święta Wielkanocne. Dowiedz się więcej »
 3. English for children Angielski dla dzieci
  39,90 zł

  English for children Angielski dla dzieci

  Pozwól dziecku wejść do świata języka angielskiego w sposób naturalny, w atmosferze zabawy i we własnym tempie. Z książki Happy Hoppy można korzystać zarówno w domu, jak i w podróży, przedszkolu i szkole. Dowiedz się więcej »
 4. Happy Hoppy. Gry i zabawy z angielskim dla dzieci
  99,00 zł

  Happy Hoppy. Gry i zabawy z angielskim dla dzieci

  Podczas gry dzieci rozwijają nie tylko inteligencję, ale również cierpliwość, wytrwałość i pamięć. Zestaw gier edukacyjnych Happy Hoppy umożliwia kreatywne spędzenia czasu z najmłodszymi. Dowiedz się więcej »
 5. Serce na sznurku
  24,99 zł

  Serce na sznurku

  Małgorzata Domagalik

  O świecie, w którym wszystko może się zdarzyć, nawet jeśli kochają, szanują i przyjaźnią się w nim wyłącznie zwierzęta Dowiedz się więcej »
 6. Miś Paplak
  36,99 zł

  Miś Paplak

  Pippa Curnick, Agata Byra

  ! Przezabawny picturebook o przyjaźni i życzliwości, która jest kluczem do wzajemnego zrozumienia. Idealna pozycja dla dzieci w wieku od 3-5 lat. Dowiedz się więcej »
 7. Miasto zagubionych rzeczy.Szukaj. Znajduj. Baw się
  29,99 zł

  Miasto zagubionych rzeczy.Szukaj. Znajduj. Baw się

  Praca zbiorowa

  Wspaniała zabawa, a przy tym ćwiczenie spostrzegawczości i do tego nauka liczenia na każdej kolejnej ilustracji stopień trudności wzrasta i jest o jedną więcej rzecz do znalezienia. Dowiedz się więcej »
 8. Zagubione zwierzaki.Szukaj. Znajduj. Baw się
  29,99 zł

  Zagubione zwierzaki.Szukaj. Znajduj. Baw się

  praca zbiorowa

  Wspaniała zabawa, a przy tym ćwiczenie spostrzegawczości i do tego nauka liczenia na każdej kolejnej ilustracji stopień trudności wzrasta i jest o jeden więcej zwierzak do znalezienia. Dowiedz się więcej »
 9. Zuza i Zizu. Najlepszy przyjaciel
  29,99 zł

  Zuza i Zizu. Najlepszy przyjaciel

  Praca zbiorowa

  Zuza i Zizu to urocze historyjki dla maluchów, okraszone ślicznymi obrazkami idealne dla dzieci w wieku przedszkolnym Dowiedz się więcej »
 10. Misia i jej mali pacjenci. Opowieści o przyjaźni
  34,90 zł

  Misia i jej mali pacjenci. Opowieści o przyjaźni

  Aniela Cholewińska-Szkolik

  Znajdziecie tam historie z książki: "Milusi uciekinier", "Wyjazd na Mazury ", "Nieoczekiwana przeprowadzka ". Wydanie idealne na prezent. Dowiedz się więcej »
 11. Dziewczyna z piosenki
  39,90 zł

  Dziewczyna z piosenki

  Chrissy Toledo

  Dziewczyna z piosenki to nie tylko autobiograficzna historia o losach zagubionej dziewczyny i doświadczeniu upadku Dowiedz się więcej »
 12. O dwóch takich co nie bali się terrorystów bł. Zbigniew Strzałkowski i bł. o. Michał Tomaszek Męczennicy z Pariacoto
  14,90 zł

  O dwóch takich co nie bali się terrorystów bł. Zbigniew Strzałkowski i bł. o. Michał Tomaszek Męczennicy z Pariacoto

  Aleksandra Polewska,Alicja Groszek-Abramowicz

  Opowieść o niezłomności, sile wiary i poświęceniu, a także o tym, że zawierzając swoje życie Bogu można dokonać czynów niezwykłych i zdobyć się na odwagę przekraczającą ludzkie pojmowanie. Dowiedz się więcej »
 13. PAKIET DLA DZIECI

  102,70 zł

  79,90 zł

  PAKIET DLA DZIECI

  W skład pakietu wchodzą: 1. Klikam i wiem - GRA KOCHAM POLSKĘ 2. Opowieści Biblijne dla dzieci 3. Opowieść bożonarodzeniowa z szopką Betlejemską origami Dowiedz się więcej »
 14. Opowieści biblijne dziadzia Józefa 2 - ST(czerwona)
  37,00 zł

  Opowieści biblijne dziadzia Józefa 2 - ST(czerwona)

  Lidia Miś

  Dzięki opowiadanym przez niego historiom, biblijne zapisy ułatwiają dzieciom rozumienie treści i odnoszą się do życia codziennego. Dowiedz się więcej »
 15. Opowieści biblijne dziadzia Józefa 1 - ST(żółta)
  37,00 zł

  Opowieści biblijne dziadzia Józefa 1 - ST(żółta)

  Lidia Miś

  W pierwszym tomie Opowieści biblijnych przybliżone zostały historie Starego Testamentu, takie jak: stworzenie świata, Abraham ojcem narodów, synowie Jakuba i siła Samsona. Dowiedz się więcej »
 16. Opowieści biblijne dziadzia Józefa 4 - NT(zielona)
  37,00 zł

  Opowieści biblijne dziadzia Józefa 4 - NT(zielona)

  Lidia Miś

  Autorka wspomina swoje dzieciństwo, prawdziwych krewnych, a przede wszystkim ukochanego dziadka Józefa, wiejskiego gawędziarza, który żył w przysiółku Domaradza, Porębach, na Podkarpaciu. Dowiedz się więcej »
 17. Opowieści biblijne dziadzia Józefa 3 - NT (niebieska)
  37,00 zł

  Opowieści biblijne dziadzia Józefa 3 - NT (niebieska)

  Lidia Miś

  Książka ma nadany Imprimatur (l.dz. 1418/2013) Dowiedz się więcej »
 18. Bella i Sebastian 3. Przyjaciele na całe życie
  32,90 zł

  Bella i Sebastian 3. Przyjaciele na całe życie

  Christine Féret-Fleury, Cécile Aubry

  Powieść na podstawie scenariusza ze zdjęciami z filmu. Dowiedz się więcej »
 19. Bella i Sebastian
  32,90 zł

  Bella i Sebastian

  Nicolas Vanier, Cécile Aubry

  Na podstawie scenariusza filmu Bella i Sebastian autorstwa Juliette Sales, Fabiena Suareza i Nicolasa Vaniera, produkcji Radar Films, Epithete Films, Gaumont, M6 Films i Rhône-Alpes Cinéma. Oparte na serialu telewizyjnym Bella i Sebastian – według scenariusza i w reżyserii Cécile Aubry. Dowiedz się więcej »
 20. Bella i Sebastian 2
  29,90 zł

  Bella i Sebastian 2

  Christine Féret-Fleury, Cécile Aubry

  Wtulony w białe futro zwierzęcia długo wpatrywał się w lśniące na czystym niebie gwiazdy. Potem wyjął z kieszeni sfatygowaną kartkę mocno wytartą na brzegach od wielokrotnego rozkładania. Zaczął czytać… Dowiedz się więcej »
 21. Dywizjon 303 w komiksie
  24,90 zł

  Dywizjon 303 w komiksie

  Paweł Kołodziejski

  Komiks Dywizjon 303 jest przeznaczony: dla najmłodszych, by poznali, dla nieco starszych, by sobie przypomnieli, dla wszystkich, by na nowo odkryli piękne karty naszej historii. Dowiedz się więcej »
 22. Biblia dla dzieci(biała), Pozwólcie dzieciom przychodzić do mnie
  35,90 zł

  Biblia dla dzieci(biała), Pozwólcie dzieciom przychodzić do mnie

  praca zbiorowa

  Książka została przygotowana we współpracy z Wydawnictwem Pallottinum. Wykorzystano teksty z Biblii Tysiąclecia Dowiedz się więcej »
 23. Opowieść bożonarodzeniowa z szopką Betlejemską origami
  39,90 zł

  Opowieść bożonarodzeniowa z szopką Betlejemską origami

  Barbara Furmanowicz

  Jeden z najciekawszych i najbardziej oryginalnych projektów wydawniczych na rynku książki katolickiej dla dzieci... Dowiedz się więcej »
 24. Opowieści Biblijne dla dzieci
  49,90 zł

  Opowieści Biblijne dla dzieci

  Aleksandra Polewska,Ilustracje Alicja Groszek-Abramowicz

  W tej niezwykłej książce prezentujemy Pismo Święte Starego i Nowego Testamentu opowiedziane i skierowane bezpośrednio do dzieci. Najważniejsze biblijne wydarzenia zostały opisane pięknym współczesnym językiem zrozumiałym dla młodego pokolenia, ale w sposób odpowiedzialny i zachowujący wartościowe treści... Dowiedz się więcej »
 25. Elementarz Bożego Narodzenia

  7,90 zł

  6,90 zł

  Elementarz Bożego Narodzenia

  ks. Leszek Smoliński

  Święta Bożego Narodzenia to bardzo radosny czas, pełen ciepła. Kojarzy się z prezentami, choinką, życzeniami i wieczerzą wigilijną. Jednak Boże Narodzenie to przede wszystkim zaproszenie, byśmy wyszli na spotkanie z Bożym Dzieciątkiem, mając otwarte i kochające serca, i byśmy – wraz z aniołami i pasterzami – oddali Mu cześć i chwałę... Dowiedz się więcej »

Produkty 1 do 25 z 123 ogółem

na stronę
Strona:
 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. 5

Ustaw kierunek rosnący