Katalog wysyłkowy

Wpisz tytuł lub kod książki

Książki

Chyba każdy ma na swojej półce taką książkę, do której chce się wracać i którą gorąco poleca się znajomym. Jedni miłują się w kryminałach, innych przyciągają romanse, a jeszcze innych powieści przygodowe. Są też tacy, którzy swoje regały mają wypełnione przez książki chrześcijańskie. Właśnie dla nich działamy i czuwamy nad tym, aby w naszej ofercie znalazły się najlepsze książki religijne.

Czym wyróżnia się dobra książka religijna?

Przede wszystkim książki religijne niosą ze sobą dobre przesłanie. Wśród nich szczególnie cenne dla czytelników są te, które odpowiadają na ich aktualne problemy duchowe oraz na trudności z pogranicza wiary i psychologii. To właśnie w nich ludzie odnajdują rozwiązanie swoich życiowych zagwostek, doszukują się wsparcia i czują, że nie są pozostawieni sami sobie z tym, co ich dotyka. Nie brakuje tu dobrych rad i życiowych przykładów. Co ważne, dziś nie tylko osoby duchowne piszą książki katolickie. Decyduje się na to coraz więcej osób świeckich, które w swoim życiu doświadczyły wyjątkowej obecności Boga lub wiedzą, że tylko relacja z Nim może prowadzić do dobrego życia. Właśnie tą wiedzą autorzy chcą dzielić się z czytelnikami, wskazując im drogę, która w wielu wypadkach może być pierwszym krokiem do szczęśliwego życia.

Książki chrześcijańskie - lekarstwo na zło?

Niektórzy sięgają po książki o tematyce religijnej, dlatego że taka lektura daje im spokój ducha i pozwala trwać w przekonaniu, że żyje się “po coś”. To bardzo ważna wiadomość dla osób wierzących i zdecydowanie dobra nowina dla tych, których wiara dopiero raczkuje. W Polsce cały czas religia katolicka jest przeważającym wyznaniem. Mianem “katolików” określa się ponad 90 proc. naszego społeczeństwa, a co dziesiąty Polak ocenia swoją wiarę jako głęboką. Skoro więc wiara stanowi jeden z najważniejszych aspektów w działaniach polskiego społeczeństwa, nic dziwnego, że ludzie dążą do tego, by odkrywać ją coraz głębiej. Właśnie dlatego niejednokrotnie w ich rękach znajduje się książka religijna. Taka lektura pomaga nie tylko poznać istotę chrześcijaństwa, ale ukazuje także historie osób, które z Panem Bogiem żyły na co dzień.

Książki religijne, które warto przeczytać

Tak samo, jak w przypadku świeckich powieści, dramatów czy poezji, tak i tu można wyróżnić najlepsze książki katolickie. Bestsellery znane chyba każdemu to m.in. “Decyduj i walcz”, “Uzdrowienie finansów” czy “Dzikie serce”. Wśród nabożeństw i modlitw w ostatnim czasie króluje “Traktat o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny” oraz modlitwa “Jezu, Ty się tym zajmij”. Wśród literatury religijnej z pewnością znajdą coś dla siebie także miłośnicy historii Kościoła oraz ci, którzy z wielką dokładnością chcieliby poznać nauczanie papieży i Ojców Kościoła. Właśnie dla nich w naszych zbiorach znajdują się pięknie wydane adhortacje, encykliki i listy. Zdecydowanym bestsellerem wśród osób wierzących jest oczywiście Pismo Święte, które jest nie tylko opowieścią o dawnych czasach, ale ma też ważne przesłanie dla ludzi współczesnych. Wśród różnych wydań Pisma Świętego “liderem” jest zdecydowanie klasyczna Biblia Tysiąclecia, a także jej specjalna, ilustrowana edycja dla młodych.

Odkryj bogactwo literatury chrześcijańskiej

Jeszcze długo moglibyśmy wymieniać wartościowe książki religijne. Nic jednak nie daje takiej satysfakcji, jak odkrywanie jej samemu, krok po kroku, aż w końcu trafi się na prawdziwą literacką perłę. A tych - jak już pewnie zdążyłeś zauważyć - wcale nie jest mało. Dlatego teraz zapraszamy Cię byś sam poszukał w naszej księgarni internetowej takiej książki, która być może na Twoim regale zajmie najważniejsze miejsce. Gloria24.pl gwarantuje dobre i tanie książki religijne, miłą obsługę i szybką wysyłkę.

Produkty 1 do 25 z 1091 ogółem

na stronę
Strona:
 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. 5

Ustaw kierunek rosnący
 1. Więzień. Wezwanie do nadziei

  29,00 zł

  25,00 zł

  Więzień. Wezwanie do nadziei

  Paul Everett

  eżeli go nie odczuwasz, to tylko dlatego, że zatrzasnąłeś swoje serce na Miłosierdzie. Dowiedz się więcej »
 2. Instytut Piękności
  36,90 zł

  Instytut Piękności

  Maria Paszyńska

  Instytut Piękności to inspirowana prawdziwymi wydarzeniami ponadczasowa opowieść o potędze kobiecej przyjaźni. Dowiedz się więcej »
 3. Ben Hur
  39,90 zł

  Ben Hur

  Lew Wallace

  "Ben Hur" to obok "Quo vadis" niewątpliwie najwspanialsza powieść religijna. Po wielokroć przenoszona na ekran. Dowiedz się więcej »
 4. Jezuickie drogi krzyżowe
  25,00 zł

  Jezuickie drogi krzyżowe

  Praca zbiorowa

  Niezwykły zbiór, owoc pracy kilku jezuitów. Pomagali oni ludziom w modlitwie, jaką jest droga krzyżowa. Dowiedz się więcej »
 5. 10 prostych kroków do prawdziwej przyjaźni z Jezusem

  27,00 zł

  24,00 zł

  10 prostych kroków do prawdziwej przyjaźni z Jezusem

  Jarosław Mrugała

  W dziesięciu krokach – od zburzenia własnego oporu, poprzez rozmowę i wsłuchiwanie się w słowa Jezusa Dowiedz się więcej »
 6. Chłopiec z ulicy Wschodniej

  24,90 zł

  19,90 zł

  Chłopiec z ulicy Wschodniej

  Anna Stryjewska

  Niniejsza powieść to przejmujący portret chłopca, którego doświadczyło życie. Jako dojrzały mężczyzna wspomina przeszłość Dowiedz się więcej »
 7. MATEUSZ TALBOT. Od alkoholika do kandydata na ołtarze
  19,90 zł

  MATEUSZ TALBOT. Od alkoholika do kandydata na ołtarze

  Elżbieta Wiater

  Mateusz Talbot, drobnej postury prosty irlandzki robotnik, przez lata uzależniony od alkoholu, niczym nie przypomina świętych mężczyzn, których wizerunki znamy z kościelnych obrazków. Dowiedz się więcej »
 8. ROZWAŻANIA DROGI KRZYŻOWEJ
  9,90 zł

  ROZWAŻANIA DROGI KRZYŻOWEJ

  Ludmiła i Stanisław Grygielowie

  Godność każdego człowieka jest podstawowym dobrem, które należy nieustannie odkrywać i strzec Dowiedz się więcej »
 9. Historia Świetej Klary
  24,00 zł

  Historia Świetej Klary

  Maria Pawlisz

  Historia świętej Klary to fascynująca poetycka opowieść o niezwykłej młodej kobiecie, która została świętą. Dowiedz się więcej »
 10. Abba – Ojcze! Przemyślenia sybiraka i tułacza
  42,00 zł

  Abba – Ojcze! Przemyślenia sybiraka i tułacza

  Łucjan Z. Królikowski,

  „Abba – Ojcze! Przemyślenia sybiraka i tułacza” to książka wyjątkowa. Autor - o. Łucjan Królikowski, franciszkanin Dowiedz się więcej »
 11. Moja walka z szatanem. Ojciec Matteo La Grua
  27,00 zł

  Moja walka z szatanem. Ojciec Matteo La Grua

  Roberta Ruscica,

  Ojciec Matteo La Grua, (1914-2012) - franciszkanin, jeden z najbardziej znanych współczesnych egzorcystów. Niezwykły charyzmatyk, zaangażowany w Ruch Odnowy w Duchu Świętym Dowiedz się więcej »
 12. Kolorowa Wielkanoc z naklejkami
  9,99 zł

  Kolorowa Wielkanoc z naklejkami

  Ewelina Protasewicz

  Fantastyczna książka dla przedszkolaków, które uwielbiają wiosnę i Święta Wielkanocne. Dowiedz się więcej »
 13. Wielkanocne pisanki
  7,99 zł

  Wielkanocne pisanki

  Praca zbiorowa

  Popularna seria wierszyków dla najmłodszych Dowiedz się więcej »
 14. Wielkanocny baranek
  7,99 zł

  Wielkanocny baranek

  Praca zbiorowa

  Popularna seria wierszyków dla najmłodszych Dowiedz się więcej »
 15. Wielkanocny zajączek
  7,99 zł

  Wielkanocny zajączek

  Praca zbiorowa

  Popularna seria wierszyków dla najmłodszych. Dowiedz się więcej »
 16. Wielkanocny kurczaczek
  7,99 zł

  Wielkanocny kurczaczek

  Praca zbiorowa

  Popularna seria wierszyków dla najmłodszych. Dowiedz się więcej »
 17. Krew Świętych i jej tajemnice

  39,90 zł

  34,90 zł

  Krew Świętych i jej tajemnice

  Henryk Bejda

  Zabieramy Cię zatem, drogi Czytelniku, w podróż, podczas której poznasz nie tylko niezwykłe „krwawe” relikwie, frapujące historie, rzetelne argumenty, jak również wiele innych fascynujących miejsc, ciekawych ludzi, gorących klimatów i intrygujących tematów Dowiedz się więcej »
 18. Rozważania Drogi Krzyżowej i homilie Wielkiego Piątku

  14,90 zł

  9,90 zł

  Rozważania Drogi Krzyżowej i homilie Wielkiego Piątku

  abp Grzegorz Ryś

  Abp Grzegorz Ryś zaprasza Cię, abyś razem z nim wyruszył w niełatwą drogę wiary. Jego rozważania Drogi Krzyżowej i homilie wygłoszone w Wielki Piątek Dowiedz się więcej »
 19. Nie lękajcie się przebaczać
  28,00 zł

  Nie lękajcie się przebaczać

  Luis Dri OFMCap

  Nie lękajcie się przebaczać. Spowiednik Papieża opowiada, to książka o Bożym miłosierdziu i spowiedniczej posłudze br. Dowiedz się więcej »
 20. Ambasador u trzech papieży

  54,90 zł

  49,90 zł

  Ambasador u trzech papieży

  Hanna Suchocka

  W Watykanie mawia się, że każdy pontyfikat to osobna epoka. Oto opowieść Hanny Suchockiej o latach 2001–2013, kiedy pełniła funkcję ambasadora w Watykanie w czasie pontyfikatów Jana Pawła II Dowiedz się więcej »
 21. Bakhita

  49,90 zł

  44,90 zł

  Bakhita

  Véronique Olmi

  Bakhita – niewolnica, która została świętą. Literackie wydarzenie. Ścisły finał Nagrody Goncourtów. Ponad 100 000 egzemplarzy sprzedanych we Francji. Dowiedz się więcej »
 22. Oleś i Pani Róża

  34,90 zł

  29,90 zł

  Oleś i Pani Róża

  Anna Janko

  Piękna i mądra opowieść familijna o trudnych chwilach dzieci z czasów wojny Dowiedz się więcej »
 23. Pani od obiadów Lucyna Ćwierczakiewiczowa historia życia

  39,90 zł

  34,90 zł

  Pani od obiadów Lucyna Ćwierczakiewiczowa historia życia

  Marta Sztokfisz

  Poznajcie polską Julię Child – mistrzynię kuchni, prekursorkę nowoczesności! Trzęsła warszawską socjetą końca XIX wieku. Dowiedz się więcej »
 24. Mój szary różaniec
  32,00 zł

  Mój szary różaniec

  O. Ludwik Mycielski OSB

  Książka wprowadza w tajemnicę więzi z Jezusem obecnym w Najświętszej Eucharystii, w tajemnicę więzi z Jezusem podczas braterskich spotkań Dowiedz się więcej »
 25. Chiara Corbella Petrillo w opowieściach świadków Droga małych kroków
  19,00 zł

  Chiara Corbella Petrillo w opowieściach świadków Droga małych kroków

  Lucyna Rodziewicz-Doktór

  Ta książka to zbiór poruszających świadectw najbliższych przyjaciół Chiary, w tym jej męża Enrica i kierownika duchowego, o. Vita. Dowiedz się więcej »

Produkty 1 do 25 z 1091 ogółem

na stronę
Strona:
 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. 5

Ustaw kierunek rosnący