Katalog wysyłkowy

Wpisz tytuł lub kod książki

Książki

Chyba każdy ma na swojej półce taką książkę, do której chce się wracać i którą gorąco poleca się znajomym. Jedni miłują się w kryminałach, innych przyciągają romanse, a jeszcze innych powieści przygodowe. Są też tacy, którzy swoje regały mają wypełnione przez książki chrześcijańskie. Właśnie dla nich działamy i czuwamy nad tym, aby w naszej ofercie znalazły się najlepsze książki religijne.

Czym wyróżnia się dobra książka religijna?

Przede wszystkim książki religijne niosą ze sobą dobre przesłanie. Wśród nich szczególnie cenne dla czytelników są te, które odpowiadają na ich aktualne problemy duchowe oraz na trudności z pogranicza wiary i psychologii. To właśnie w nich ludzie odnajdują rozwiązanie swoich życiowych zagwostek, doszukują się wsparcia i czują, że nie są pozostawieni sami sobie z tym, co ich dotyka. Nie brakuje tu dobrych rad i życiowych przykładów. Co ważne, dziś nie tylko osoby duchowne piszą książki katolickie. Decyduje się na to coraz więcej osób świeckich, które w swoim życiu doświadczyły wyjątkowej obecności Boga lub wiedzą, że tylko relacja z Nim może prowadzić do dobrego życia. Właśnie tą wiedzą autorzy chcą dzielić się z czytelnikami, wskazując im drogę, która w wielu wypadkach może być pierwszym krokiem do szczęśliwego życia.

Książki chrześcijańskie - lekarstwo na zło?

Niektórzy sięgają po książki o tematyce religijnej, dlatego że taka lektura daje im spokój ducha i pozwala trwać w przekonaniu, że żyje się “po coś”. To bardzo ważna wiadomość dla osób wierzących i zdecydowanie dobra nowina dla tych, których wiara dopiero raczkuje. W Polsce cały czas religia katolicka jest przeważającym wyznaniem. Mianem “katolików” określa się ponad 90 proc. naszego społeczeństwa, a co dziesiąty Polak ocenia swoją wiarę jako głęboką. Skoro więc wiara stanowi jeden z najważniejszych aspektów w działaniach polskiego społeczeństwa, nic dziwnego, że ludzie dążą do tego, by odkrywać ją coraz głębiej. Właśnie dlatego niejednokrotnie w ich rękach znajduje się książka religijna. Taka lektura pomaga nie tylko poznać istotę chrześcijaństwa, ale ukazuje także historie osób, które z Panem Bogiem żyły na co dzień.

Książki religijne, które warto przeczytać

Tak samo, jak w przypadku świeckich powieści, dramatów czy poezji, tak i tu można wyróżnić najlepsze książki katolickie. Bestsellery znane chyba każdemu to m.in. “Decyduj i walcz”, “Uzdrowienie finansów” czy “Dzikie serce”. Wśród nabożeństw i modlitw w ostatnim czasie króluje “Traktat o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny” oraz modlitwa “Jezu, Ty się tym zajmij”. Wśród literatury religijnej z pewnością znajdą coś dla siebie także miłośnicy historii Kościoła oraz ci, którzy z wielką dokładnością chcieliby poznać nauczanie papieży i Ojców Kościoła. Właśnie dla nich w naszych zbiorach znajdują się pięknie wydane adhortacje, encykliki i listy. Zdecydowanym bestsellerem wśród osób wierzących jest oczywiście Pismo Święte, które jest nie tylko opowieścią o dawnych czasach, ale ma też ważne przesłanie dla ludzi współczesnych. Wśród różnych wydań Pisma Świętego “liderem” jest zdecydowanie klasyczna Biblia Tysiąclecia, a także jej specjalna, ilustrowana edycja dla młodych.

Odkryj bogactwo literatury chrześcijańskiej

Jeszcze długo moglibyśmy wymieniać wartościowe książki religijne. Nic jednak nie daje takiej satysfakcji, jak odkrywanie jej samemu, krok po kroku, aż w końcu trafi się na prawdziwą literacką perłę. A tych - jak już pewnie zdążyłeś zauważyć - wcale nie jest mało. Dlatego teraz zapraszamy Cię byś sam poszukał w naszej księgarni internetowej takiej książki, która być może na Twoim regale zajmie najważniejsze miejsce. Gloria24.pl gwarantuje dobre i tanie książki religijne, miłą obsługę i szybką wysyłkę.

Produkty 1 do 25 z 862 ogółem

na stronę
Strona:
 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. 5

Ustaw kierunek rosnący
 1. Sam na sam z Jezusem

  24,90 zł

  19,92 zł

  Produkt niedostępny

  Sam na sam z Jezusem

  św. Gemma Galgani, Monika Wańko

  Myśli słynnej mistyczki z Lukki
  Gemma Galgani to niezwykła święta, która doświadczała mistycznej obecności Chrystusa i zjednoczenia z Nim. Jej kult cieszy się coraz większą popularnością. Dowiedz się więcej »
 2. Święty Jan Paweł II Biografia (40 rocznica Pontyfikatu)

  99,00 zł

  89,00 zł

  Święty Jan Paweł II Biografia (40 rocznica Pontyfikatu)

  Marek Balon

  v W jubileuszowym, monumentalnym wydaniu prezentujemy pełną ilustrowaną biografię św. Jana Pawła II. Rzetelność opisów, mnogość faktów współgra ze wspaniałą artystyczną oprawą i plastycznym ujęciem życia papieża z Wadowic... Dowiedz się więcej »
 3. Wielki Pontyfikat Św Jana Pawła II

  9,90 zł

  8,90 zł

  Wielki Pontyfikat Św Jana Pawła II

  Marek Balon

  16 października 1978 roku stał się dla Polski datą przełomową. Wybór Karola Wojtyły na głowę Kościoła katolickiego odmienił oblicze świata, ale także odmienił oblicze „tej ziemi”, naszej Ojczyzny. Nieodmiennie – z wdzięcznością dla Jana Pawła II – powinniśmy przypominać kolejnym pokoleniom rodaków o wielkim pontyfikacie papieża Polaka... Dowiedz się więcej »
 4. O Aniołach Stróżach, Historie Niebiańskich Odwiedzin (okładka miękka)

  19,90 zł

  16,90 zł

  O Aniołach Stróżach, Historie Niebiańskich Odwiedzin (okładka miękka)

  Jakub Szymański

  Autor prowadzi czytelnika przez historie wielu anielskich spotkań których doświadczyli katoliccy święci – od najdawniejszych dostępnych opisów aż do naszych czasów Dowiedz się więcej »
 5. Koronka „JEZU, TY SIĘ TYM ZAJMIJ”

  24,90 zł

  19,90 zł

  Koronka „JEZU, TY SIĘ TYM ZAJMIJ”

  Modlitewnik zawiera tekst Koronki odmawianej na różańcu, świadectwa osób praktykujących ten sposób modlitwy, akt zawierzenia „Jezu, Ty się tym zajmij” podyktowany ks. Dolindo przez Jezusa, a także wskazówki duchowe tego kapłana.

   

  Dowiedz się więcej »
 6. TERMINARZ POLSKI 2019

  29,90 zł

  24,90 zł

  TERMINARZ POLSKI 2019

  OPRACOWANIE: JOANNA WIELICZKA-SZARKOWA

  1. Unikatowy terminarz opracowany przez autorkę wielu historycznych bestsellerów. Każdy dzień opatrzono informacją o najważniejszych wydarzeniach z dziejów Polski, które owego dnia miały miejsce, a także o wybitnych Polakach, którzy danego dnia urodzili się lub zmarli. Praktyczna pomoc na cały rok, która upamiętnia dzieje i wielkie postaci naszej Ojczyzny.

  Dowiedz się więcej »
 7. AD 2019 ZE ŚWIĘTYM PAPIEŻEM JANEM PAWŁEM II

  29,90 zł

  24,90 zł

  AD 2019 ZE ŚWIĘTYM PAPIEŻEM JANEM PAWŁEM II

  Terminarz i agenda biblijna

  Terminarz zawiera:

  • teksty Ewangelii na wszystkie dni roku

  • codzienny komentarz św. Jana Pawła II do Ewangelii

  • każdy dzień roku na osobnej stronie

  • miejsce na notatki

  • obszerny, praktyczny informator 

  Dowiedz się więcej »
 8. PRAKTYCZNY ATLAS GRZYBÓW
  12,90 zł

  PRAKTYCZNY ATLAS GRZYBÓW

  Poręczny format i miękka oprawa umożliwia korzystanie z atlasu w czasie grzybobrania. Wśród opisanych 160 gatunków aż 95 jest jadalnych. Pozostałe są niejadalne i trujące. Wszystkie gatunki zostały zaprezentowane na fotografii oraz szczegółowo scharakteryzowane, tak by nie pomylić tych, które warto zbierać z niejadalnymi lub wręcz trującymi „sobowtórami”. 

  Dowiedz się więcej »
 9. CHŁOPI

  99,95 zł

  79,00 zł

  CHŁOPI

  Władysław Reymont

  Eleganckie wydanie wybitnej powieści Władysława Reymonta, napisanej w latach 1901-1908, a w roku 1924 wyróżnionej Nagrodą Nobla. Dzieło ukazuje życie chłopa na polskiej wsi końca XIX wieku. Akcja utworu toczy się we wsi Lipce, w rytm czterech pór roku, wraz z przypisanymi do nich obyczajami, świętami kościelnymi i pracami rolnymi. Na tym tle rozgrywają się losy rodziny Borynów i młodej dziewczyny Jagny. 

  Dowiedz się więcej »
 10. POLSKIE ODKRYWANIE ŚWIATA

  129,00 zł

  99,00 zł

  POLSKIE ODKRYWANIE ŚWIATA

  Znakomity, monumentalny album przedstawiający sylwetki niemal pięćdziesięciu wybitnych polskich odkrywców świata: podróżników, żeglarzy, misjonarzy, żołnierzy, naukowców i wspinaczy. Znajdziemy tu fascynujące historie tak znamienitych i barwnych postaci jak Maurycy August Beniowski, Ignacy Domeyko, Joseph Conrad, Ferdynand Antoni Ossendowski, Henryk Arctowski, Jerzy Kukuczka, Wanda Rutkiewicz, Ryszard Kapuściński i wielu innych. Pasjonujące opowieści zostały zilustrowane barwnymi, efektownymi fotografiami z różnych miejsc świata naznaczonych śladami polskich odkrywców. 

  Dowiedz się więcej »
 11. DRZEWO ŻYCIA TAJEMNICA RELIKWII KRZYŻA ŚWIĘTEGO

  24,90 zł

  14,90 zł

  DRZEWO ŻYCIA TAJEMNICA RELIKWII KRZYŻA ŚWIĘTEGO

  Masino Olmi

  Massimo Olmi, badacz i naukowiec, w sposób niezwykle wiarygodny i przekonujący przedstawia pasjonujące dzieje relikwii Krzyża Świętego, podchodząc do tematu z zupełnie nowego punktu widzenia i omawiając go w sposób interesujący zarów- no dla wiernych, jak i dla sceptyków. Stając wobec wielkiej tajemnicy, autor prowadzi fascynujące śledztwo na temat Krzyża Świętego, począwszy od jego zniknięcia po złożeniu Jezusa do grobu i późniejszego odnalezienia. Inspirujący tekst uzupełniono o liczne, barwne fotografie. 

  Dowiedz się więcej »
 12. MOJE PIERWSZE BOJE

  29,90 zł

  24,90 zł

  MOJE PIERWSZE BOJE

  Józef Piłsudski

  Moje pierwsze boje to spisane przez Marszałka w czasie niewoli magdeburskiej wspomnienia wydarzeń z początków Legionów Polskich. Jest to bezcenne świadectwo pierwszych wojennych szlifów Komendanta Piłsudskiego i Legionów Polskich – żołnierzy, którzy wywalczyli Niepodległość dla Polski. 

  Dowiedz się więcej »
 13. Krew na naszych rękach?
  46,90 zł

  Krew na naszych rękach?

  Paweł Lisicki

  Paweł Lisicki rozprawia się z co- raz bardziej rozpowszechnio- nym przekonaniem, że II wojna światowa sprowadzała się do

  Holocaustu, a jedyną ofiarą wojny byli Żydzi. Przedstawiciele innych okupowanych narodów, przede wszystkim Polacy, nie są już postrzegani jako ofiary, ale raczej jako bierni obserwatorzy ludobójstwa dokonanego na Żydach, a nawet jako czynni współuczestnicy tej zbrodni. Jak doszło do tak dramatycznej zmiany w świadomości współczesnych społeczeństw?

  Dowiedz się więcej »
 14. POKONAĆ STRACH

  34,90 zł

  29,90 zł

  POKONAĆ STRACH

  Dramatyczne wspomnienia Moniki Kicman, młodej zony i matki, której przyszło wraz me- zem i małym synkiem przezywac tragiczne lata II wojny światowej. Była ona naocznym świadkiem rzezi Woli oraz innych zbrodni dokonanych przez hitlerowskich oprawców w okupowanej Polsce. 

  Dowiedz się więcej »
 15. ŻYDZI

  44,90 zł

  39,90 zł

  ŻYDZI

  Piotr Zychowicz

  Piotr Zychowicz o trudnych tematach polsko-żydowskich. Pisze o sprawach niewygod- nych zarówno dla Polaków, jak i dla Żydów. O komunistach i żydowskich kolaborantach pod niemiecką okupacją, ale również

  o polskich szmalcownikach. O szkoleniu przez II RP żydowskich terro- rystów i o zamordowaniu przez nich polskiego konsula. O powstaniu w getcie warszawskim, ale także o tysiącach Żydów służących w Wehrmachcie... 

  Dowiedz się więcej »
 16. KOLOROWANKA MOJA OJCZYZNA
  4,90 zł

  KOLOROWANKA MOJA OJCZYZNA

  Inspirująca kolorowanka dla dzieci, wzbudzająca zainteresowanie dziejami Polski i ucząca najmłodsze dzieci patriotyzmu. Zamieszczono tu obrazki przedstawiające polskie symbole narodowe, motywy religijne, sylwetki znanych Polaków oraz postaci legendarnych, cenne zabytki naszej Ojczyzny, stroje regionalne oraz sceny ilustrujące ważne wydarzenia z polskiej historii. 

  Dowiedz się więcej »
 17. KOLOROWANKA 100 LAT NIEPODLEGŁOŚCI
  3,90 zł

  KOLOROWANKA 100 LAT NIEPODLEGŁOŚCI

  Kolorowanka dla najmłodszych, wprowadzająca w arkana polskiej historii. Zamieszczono tu do kolorowania szkice postaci i wydarzeń związanych z odzyskaniem przez Polskę Niepodległości w 1918 r., z osiągnięciami II Rzeczypospolitej oraz z polskimi tradycjami i kulturą. 

  Dowiedz się więcej »
 18. Ziemia Św. Ojca Pio

  24,90 zł

  19,90 zł

  Ziemia Św. Ojca Pio

  Barwnie ilustrowany album wydany w 100. Rocznicę otrzymania stygmatów i w 50-lecie narodzin dla Nieba świętego Ojca Pio. Przedstawia miejsca, po których stąpał święty stygmatyk i które dziś, opromienione sławą jego obecności, są odwiedzane przez rzesze ludzi.

  Dowiedz się więcej »
 19. PRZEŻYŁEM WŁASNĄ SMIERĆ. PAMIĘTNIK GRZESZNIKA

  24,90 zł

  19,90 zł

  PRZEŻYŁEM WŁASNĄ SMIERĆ. PAMIĘTNIK GRZESZNIKA

  Jan Zac

  U Pana Boga można wszystko wymodlić. Wtedy była mi naprawdę pisana śmierć. Swoje życie już przeżyłem. Teraz to jest tylko prolongata. Autor

  Książka jest zapisem duchowej drogi człowieka, którego Bóg prowadził do Siebie zawiłymi, niezwykle trudnymi drogami: od przeżyć radosnych i pełnych światła, przez mroki ciężkiej duchowej nocy i fizycznego cierpienia, aż po ekstremalne doświadczenie śmierci i powrotu do życia. Będąc w dramatycznej sytuacji, tuz po udzieleniu mu ostatnich sakramentów przez ks. Jana Kaczkowskiego, autor znalazł się po drugiej stronie granicy ziemskiego życia i doświadczył czegoś niezwykłego, czym zechciał podzielić się w tej książce.

   

  Dowiedz się więcej »
 20. MODLITEWNIK RODZINNY

  29,90 zł

  24,90 zł

  MODLITEWNIK RODZINNY

  Najpiękniejsze modlitwy dla całej rodziny! Z pomocą tego modlitewnika można wyprosić liczne łaski dla współmałżonka, prosić Boga o dar życia, powierzać Panu Jezusowi swoje dzieci, a także uczyć je modlitwy. Znajdziemy tutaj m.in. modlitwy w różnych okolicznościach życia (m.in. podczas nauki, pracy, korzystania z internatu, codziennych obowiązków oraz problemów i życiowych wyzwań).

  Dowiedz się więcej »
 21. NABOŻEŃSTWO DO ŚW. ANNY I ŚW. JOACHIMA

  24,90 zł

  19,90 zł

  NABOŻEŃSTWO DO ŚW. ANNY I ŚW. JOACHIMA

  Wyjątkowy modlitewnik do św. Anny i św. Joachima, rodziców Matki Bożej i dziadków Pana Jezusa – opracowany przez ojców augustianów z klasztoru i sanktuarium św. Anny we włoskim mieście Sigillo. Niezwykle bogaty zbiór modlitw, nabożeństw, litanii i koronek do św. Anny i św. Joachima, których poboż- ne odmawianie pomaga wierzącym wypraszać łaski w najtrudniejszych życiowych sytuacjach.

  Dowiedz się więcej »
 22. ZNAMIĘ
  29,90 zł

  ZNAMIĘ

  Arkadiusz Paśnik

  Przejmująca powieść autobiograficzna ks. Arkadiusza Paśnika. Historia matki i syna naznaczona cierpieniem, które potrafiłoby złamać i przekreślić niejedno życie. W ich przypadku pozostawiło rany, które – choć zabliźnione – bolą do dziś. Nieszczęśliwa miłość młodej dziewczyny, samotne dzieciństwo jej syna i jego młodzieńcze poszukiwanie swojego miejsca w życiu, trudne relacje rodzinne to wątki opowieści, w których wielu z nas może odnaleźć elementy własnej biografii. 

  Dowiedz się więcej »
 23. O ANIOŁACH STRÓŻACH
  19,90 zł

  O ANIOŁACH STRÓŻACH

  Jakub Szymański

  Autor prowadzi czytelnika przez historie wielu anielskich spotkań, których doświadczyli katoliccy święci; od najdawniejszych dostępnych opisów aż do naszych czasów. Czytelnik dowie się więc wiele na temat tych przyjaznych pozaziemskich duchów dzięki skondensowanej wiedzy udostępnionej przez największe katolickie autorytety. 

  Dowiedz się więcej »
 24. TAJEMNICE RÓŻAŃCA ZESTAW 20 KSIĄŻECZEK Z ROZWAŻANIAMI DO COMIESIĘCZNEJ WYMIANY PRZY ZMIANIE TAJEMNIC
  39,90 zł

  TAJEMNICE RÓŻAŃCA ZESTAW 20 KSIĄŻECZEK Z ROZWAŻANIAMI DO COMIESIĘCZNEJ WYMIANY PRZY ZMIANIE TAJEMNIC

  Możesz sprawić praktyczny upominek dla współróż należących do Twojego koła Żywego Różańca. W zestawie jest 20 książeczek, każda z rozważaniami do jednej tajemnicy. Książeczkami można się wymieniać podobnie jak obrazkami z tajemnicą, przy czym w książeczkach znajduje się dużo pożytecznych treści, które przez miesiąc pozwolą jeszcze głębiej rozważać tajemnice różańca.

  Dowiedz się więcej »
 25. NIEZWYKŁE DARY I ŁASKI
  14,90 zł

  NIEZWYKŁE DARY I ŁASKI

  Dla wszystkich czcicieli Bożego Miłosierdzia przygotowaliśmy niezwykłą edycję najważniejszych i najpiękniejszych myśli zaczerpniętych z Dzienniczka św. Siostry Faustyny. Są one zapisem bezpośredniej relacji Apostołki Bożego Miłosierdzia ze Zbawicielem. 

  Dowiedz się więcej »

Produkty 1 do 25 z 862 ogółem

na stronę
Strona:
 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. 5

Ustaw kierunek rosnący