Katalog wysyłkowy

Wpisz tytuł lub kod książki

Dwie korony - film DVD

reż. Michał Kondrat
Kod produktu (SKU): 9788364954047

Oceń jako pierwszy

  • Wydawca: Kondrat-Media
  • Rok wydania: 2017
  • ISBN: 9788364954047
  • Rodzaj okładki: Miękka
Nasza cena:
29,99 zł
  • Dostawa już od 9,90zł! Więcej
  • Czas realizacji maks.:
    3 dni roboczych (plus 1-2 dni na dostawę)
Opis

Dwie Korony - Film o tym, jak wybrać świętość

Maksymilian, jako chłopiec, otrzymał od Maryi wizję: miał wybrać jedną z koron – białą lub czerwoną. Chłopiec wybrał obie. Dowiódł życiem, że czystość i cierpienie nieustannie mu towarzyszyły. Pięknie przedstawił to w swoim filmie Michał Kondrat. Dwie Korony to pozycja obowiązkowa dla każdego, nie tylko wierzącego człowieka.

Dwie Korony - film DVD

W Niepokalanowie, medialno – zakonnej osadzie o. Kolbe, wydawano Rycerza Niepokalanej. Gazetka, oprócz informacji o duchowości, zawierała Iskierki – nowinki ze świata nauki. Wszechstronne działania zakonnika pokazuje film DVD Dwie Korony. Także te elementy z życia o. Kolbe obrazuje film Dwie Korony

Dwie korony - Maksymilian Kolbe i jego pasja do życia.

Franciszkanie to też misjonarze. Pokazał to film Dwie Korony. Cena takich podróży nie zatrzymała O. Kolbe. Wyjechał Japonii, gdzie po pewnym czasie zostawił braci i wrócił do Polski. Nieustanne pozostawanie w drodze stało się codziennością Maksymilian Kolbe. Film o jego działaniach mocno podkreśla ewangelizacyjne aspekty Świętego.

Wybuch wojny doprowadził do zatrzymania O. Maksymiliana Kolbe. Wywieziono go ze współbraćmi do obozu zagłady w Oświęcimiu. Film o Maksymilianie Kolbe, to produkcja, dająca wskazówki do pełnego pracy i nauki spędzenia czasu na Ziemi, nawet za cenę życia.


W warstwie fabularnej filmu występują znakomici polscy aktorzy m.in.: Adam Woronowicz, Cezary Pazura, Maciej Musiał, Antoni Pawlicki, Dominika Figurska, Sławomir Orzechowski.

W części dokumentalnej wypowiadają się znawcy życia o. Maksymiliana: osoby duchowne i świeckie, np. Kazimierz Piechowski, który spotkał o. Maksymiliana w czasie pobytu w obozie, a słowa, które od niego wówczas usłyszał, przemieniły go i ukierunkowały duchowo na całe życie.

Reżyseria: Michał Kondrat
Scenariusz: Joanna Ficińska
Produkcja: Polska

Zobacz zwiastun filmu:

Informacje dodatkowe
Rodzaj okładki Miękka
Autor reż. Michał Kondrat
ISBN 9788364954047
Rok wydania 2017
Tagi produktów

Użyj spacji aby rozdzielić tagi, apostrofów (') aby wpisać frazy.