Katalog wysyłkowy

Wpisz tytuł lub kod książki

Cud eucharystyczny

Henryk Bejda
Kod produktu (SKU): 03492C

Oceń jako pierwszy

  • Wydawca: Dom Wydawniczy Rafael
  • Rok wydania: 2012
  • ISBN: 9788375692921
  • Format: 135x200
  • Stron: 288
  • Rodzaj okładki: Miękka
Nasza cena:

29,90 zł

19,90 zł

  • Dostawa już od 9,90zł! Więcej
  • Czas realizacji maks.:
    1 dzień roboczy (plus 1-2 dni na dostawę)
Opis
12 października 2008 roku w kościele parafialnym św. Antoniego w Sokółce doszło do niecodziennego wydarzenia, które wkrótce określono jako cud eucharystyczny. Krakowski dziennikarz, wiedziony niewytłumaczalnym impulsem, wyrusza na miejsce tego zdarzenia, by osobiście prześledzić fakty, porozmawiać z świadkami, a wreszcie odpowiedzieć na pytanie, co tak właściwie chciał nam przekazać sam Jezus Chrystus, sprawiając, że Jego obecne w konsekrowanej Hostii Ciało stało się dostępne dla naszych zmysłów. Zapraszamy czytelników do wyruszenia wraz z autorem w tę niezwykłą podróż, by z wielką mocą uzmysłowić sobie, że podczas każdej Mszy Świętej chleb zmienia się w Ciało Chrystusa, a wino w Jego Krew.
Recenzja

W każdej minucie każdego dnia w jakimś miejscu na świecie odprawia się Mszę Świętą, podczas której chleb i wino przemieniane są w Ciało i Krew Chrystusa. To największy cud, jakiego świadkami możemy być codziennie. Czasem jednak Bóg daje nam specjalne znaki, którymi potwierdza swą obecność w Eucharystii. Cztery lata temu znak taki – cud eucharystyczny – dokonał się w naszej Ojczyźnie – w podlaskiej Sokółce.

 

Do 12 października 2008 roku o kościele parafialnym św. Antoniego w Sokółce wiedzieli chyba jedynie miejscowi wierni. Po pamiętnym dniu, kiedy doszło do niecodziennego wydarzenia, które wkrótce określono mianem cudu eucharystycznego, o Sokółce mówiła cała Polska. Krakowski dziennikarz Henryk Bejda postanowił „oddzielić ziarno od plew” i zbadać co naprawdę wydarzyło się w Sokółce. Jak sam wyznaje, dręczyło go pytanie: Co tak właściwie chciał Polakom przekazać sam Jezus Chrystus, sprawiając, że Jego obecne w konsekrowanej Hostii Ciało stało się dostępne dla naszych zmysłów?

 

Autor wyruszył na miejsce zdarzenia, by osobiście prześledzić fakty, porozmawiać ze świadkami oraz patomorfologami, którzy badali pobraną z Hostii próbkę i spotkać się z ludźmi, którzy w tym szczególnym miejscu doświadczyli cudów i łask Bożych. Zbierane materiały coraz bardziej go zadziwiały, a co więcej, prowadziły do stwierdzenia, że cud eucharystyczny w Sokółce ma ogromny związek z Bożym Miłosierdziem. Z jednej strony połączenie takie może dziwić i szokować, z drugiej jednak można zapytać: Czym innym jest Eucharystia jak nie darem Bożego Miłosierdzia dla grzesznego człowieka?

 

Zanim jednak autor książki doprowadzi nas do końcowych wniosków swego dziennikarskiego śledztwa, warto odbyć wraz z nim tę fascynującą podróż, poznać ludzi, z którymi rozmawiał i niemal „dotknąć” odwiedzonych przezeń miejsc.

 

Przebywszy z nim tę drogę pewnie dojdziemy do przekonania, że szczególne Boże interwencje są bardzo ważne i budujące, ale ten najważniejszy i największy cud mamy wciąż na wyciągnięcie ręki – podczas każdej Mszy Świętej. Wynikające z cudu w Sokółce przesłanie dla Polski i świata prowadzi czytelnika nie do sensacyjnych informacji, ale właśnie do umiłowania Eucharystii.

 

Mieczysław Pabis

Informacje dodatkowe
Rodzaj okładki Miękka
Autor Henryk Bejda
ISBN 9788375692921
Liczba stron 288
Format okładki 135x200
Rok wydania 2012
Tagi produktów

Użyj spacji aby rozdzielić tagi, apostrofów (') aby wpisać frazy.