Katalog wysyłkowy

Wpisz tytuł lub kod książki

Charbel. Święty niezwykłych uzdrowień i cudów

Patrizia Cattaneo
Kod produktu (SKU): 458226

Oceń jako pierwszy

 • Wydawca: Wydawnictwo Gloria24.pl
 • Rok wydania: 2013
 • ISBN: 9788393458226
 • Format: 130x190
 • Stron: 152
 • Rodzaj okładki: Miękka
Nasza cena:
24,90 zł
 • Dostawa już od 9,90zł! Więcej
 • Czas realizacji maks.:
  2 dni roboczych (plus 1-2 dni na dostawę)
Opis

Poznaj historię wielkiego człowieka. 24 000 uzdrowień i cudów. 4 000 000 pielgrzymów rocznie. To dzieje się teraz.


Gdyby święty Charbel żył sto lat później, skupiłby na sobie uwagę środków masowego przekazu i stałby się obiektem badań NASA. Poddano by go tomografii komputerowej podobnie jak mumie egipskie, a jego DNA wzbudzałoby olbrzymie zainteresowanie. Napisano by mnóstwo na temat otaczającej go tajemnicy, ale nawet najlepsi detektywi by jej nie rozwiązali.

Zobacz film: Cuda i niezwykłe historie:


Na czym polega tajemnica świętego Charbela?

Kim był? Jak żył?

Aby odpowiedzieć na te pytania trzeba bliżej poznać Charbela i jego radykalny sposób życia. Należy zobaczyć jego wyrzekanie się własnego „ja”, odrzucenie świata, a przede wszystkim głęboką więź z Bogiem.

Za jego życia, ludzie często prosili go o błogosławieństwo. Ten prosty gest przynosił uzdrowienie i uwolnienie.

Po jego śmierci, pojawiło się niezwykłe światło nad miejscem gdzie go pochowano. Ciało pozostało giętkie i nie uległo rozkładowi przez 79 lat i wydzielało płyn o cudownych właściwościach. Lekarz, który jako pierwszy badał to zjawisko, nie umiejąc go wytłumaczyć przyznał, że jest przekonany o świętości Charbela i ... stanowczo dodał, że „jego wstawiennictwo jest gwarancją uzdrowienia".

Także dzisiaj jego interwencje są niezwykłe, a cuda jedyne w swoim rodzaju, nie mające porównania z cudami innych świętych. To potwierdza prorocze słowa, wypowiedziane przez przełożonego zakonu: „to czego dokona po śmierci, będzie wystarczającym świadectwem jego doskonałej postawy".

 

Nie należy jednak patrzeć na Charbela tylko przez pryzmat czynionych cudów. Prawdziwą perłą jest jego życie. Choć może nam się wydawać niepojęte i trudne, pobudza do stawiania sobie wymagań. 

Do książki dołączony jest obrazek świętego wraz z modlitwą.

W książce znaleźć można:

 • *  pełną biografię świętego
 • *  dziesiątki świadectw uzdrowień i cudów (także te z ostatnich lat)
 • *  jedyną fotografię św. Charbela
 • *  zdjęcia miejsc z życia świętego
 • *  zdjęcia osób, które w cudowny sposób uleczył (m.in. Nohad Chammy, zoperowaną we śnie)
 • *  modlitwy do św. Charbela
 • *  oraz wstęp ks. Jarosława Cieleckiego, niestrudzonego rekolekcjonisty głoszącego w całej Polsce o św. Charbelu oraz świadka wielu cudownych historii. 

 

„Święty Charbel. Święty niezwykłych uzdrowień i cudów" to lektura dla tych, którzy chcą zaprosić Boga do swojego życia i doświadczać pełni królestwa Bożego.

 

Fotografia na której w cudowny sposób pojawił się św. Charbel:

 

Świadectwo Pani Katarzyny Artzt - tłumaczki:

Cieszę się ogromnie ze wstępu księdza Cieleckiego, wzbogaca książkę. Myślę, że tak na prawdę wszystko to dzieło świętego Charbela. Spotkanie z Nim odmienia życie. Dokładnie tak jak stało z ks. Cieleckim, podobnie stało się ze mną... Ta książka to dla mnie ogromna radość.

Kim jest święty Charbel?


Przesłanie świętego Charbela


Recenzja

Zdjęcie zza światów i wyjątkowy święty

 Charbel. Święty niezwykłych uzdrowień i cudów

Już w dzieciństwie przez kolegów nazwany świętym dzięki swojej miłości do modlitwy. Święty Charbel - pustelnik XIX wieku, znany za sprawą licznych cudów, ale i pewnego zdjęcia, które tylko utwierdziło niedowiarków w przekonaniu, że oto mają do czynienia ze świętym.

Liban - jeden z najstarszych Kościołów chrześcijańskich. To tu bije serce religii założonej przez Chrystusa, ta ziemia pamięta też (jak mówi legenda) kroki Adama, który po wygnaniu z Raju, osiadł właśnie tu.
Miejsce znane jeszcze z jednego powodu: zakonu Maronitów -  bractwa przestrzegającego reguł nawiązujących do zaparcia się samego siebie, odizolowania od świata zewnętrznego, ale i życia we wspólnocie (gdzie wyjątkiem było cotygodniowe spotkanie wszystkich braci na modlitwie i pochowanie lub wyleczenie tych, których zabrakło na spotkaniu)

Dla Europejczyka ta surowa, ascetyczna duchowość, kultura Libanu może wydawać się obca, ale to właśnie jej zrozumienie jest niezbędne do  poznania pewnego wyjątkowego świętego. Charbel już za życia przejawiał oznaki świętości, a jego współbracia wcale bez zdziwienia przyjęli kult, jaki utworzył się wokół libańskiego zakonnika. Ten XIX-wieczny mnich mimo upływu setek lat potrafił  żyć tak jak pierwsi Ojcowie Pustyni. Ascetyczne podejście do życia, izolacja od ludzi (nawet od własnej matki, którą przez bramę klasztoru pożegnał aż do ponownego spotkania w Niebie), uniżanie ciała, traktowanie siebie jako człowieka umarłego - umarłego nie duchowo, ale cieleśnie. Wszystko to, aby być bliżej Boga, przez modlitwę i post przekraczać granice doczesności, by być już tu na ziemi bliżej Raju. Liczne cuda (w tym i te związane z uzdrowieniami) tylko potwierdziły, że postawa Charbela była autentyczna, wynikająca z jego więzi z Bogiem. Największym jednak cudem jest ciało mnicha, które nie uległo rozkładowi aż do kanonizacji zakonnika oraz niezwykła substancja obecna na szacie i trumiennym materacu świętego. I wyjątkowe zdjęcie. Charbel, który za życia mieszkał w odosobnieniu, w 1950 roku objawił się całemu światu. Grupa badaczy, która zrobiła sobie fotografię przy grobie mnicha, była w szoku, gdy wywołała zdjęcie. Oprócz mężczyzn pozujących przy miejscu pochówku mnicha, na obrazie była także bardzo wyraźnie pokazana dodatkowa postać. Zakonnicy jednogłośnie przyznali, że był to sam Charbel. Ten cud, w połączeniu z wieloma uzdrowieniami, tylko utwierdził w swoich przekonaniach tych, którzy już za życia widzieli w Maronicie świętego. Potwierdził, że oto mają do czynienia z pustelnikiem XIX wieku, człowiekiem tkwiącym w nieswojej epoce (być może już od dzieciństwa wykraczającym gdzieś "ponad"), mającym silną więź z Bogiem.

Bogata sylwetka tego wyjątkowego, a zarazem tajemniczego mnicha, sprawia, że książkę Charbel. Święty niezwykłych uzdrowień i cudów czyta się doskonale. Autorka zabiera czytelnika w porywającą podróż przez osobę, życie i wnętrze świętego Charbela, ale oszczędza wielu szczegółów (obrazowo opisanych, rzecz jasna) dotyczących tła kulturowego i geograficznego. Właściwą biografię świętego poprzedza zatem wstęp oraz kwestie bezpośrednio związane z założeniem i funkcjonowaniem zakonu Maronitów.Nie brak również anegdot historycznych. Nie zawiodą się także miłośnicy "kwiatków" - opowieści dotyczących cudów i niezwykłych epizodów z życia świętych. Gdy już uznamy, że czujemy duchową więź z Charbelem, możemy skorzystać z załączonej na końcu nowenny, litanii i modlitwy do świętego. Ta książka inspiruje, motywuje do spojrzenia na swoje życie od nowa. I na świat, w którym żyjemy. Charbel jest żywym dowodem na to, że to nie otaczająca rzeczywistość może nam uniemożliwić pełne zawierzenie się Bogu, ale ograniczenia tkwią w nas. Ten żyjący prawie 200 lat temu mnich potrafił wyjść na duchową pustynię, zaprzeć się siebie i widzieć Boga - przede wszystkim w codzienności.

Charbel. Święty niezwykłych uzdrowień i cudów dodaje wiary, upewnia, że to wszystko ma sens, że warto obrać taką drogę, która nie zakończy się wraz z ostatnim tchnieniem. Jego cuda tylko upewniają, że ten mnich osiągnął nagrodę, ku której zmierzał. Niezwykłe wydarzenia za przyczyną świętego wskazują, że warto także iść drogą Charbela, bo jest słuszna, bo podobała się Bogu, skoro ją tak wyróżnił cudami za przyczyną libańskiego zakonnika.

Dariusz Okoń

Informacje dodatkowe
Rodzaj okładki Miękka
Autor Patrizia Cattaneo
ISBN 9788393458226
Liczba stron 152
Format okładki 130x190
Rok wydania 2013
Tagi produktów

Użyj spacji aby rozdzielić tagi, apostrofów (') aby wpisać frazy.